OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK: 75 % FINALISTEK VEDE RODINNÝ BYZNYS

OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK: 75 % FINALISTEK VEDE RODINNÝ BYZNYS

  • Pros 09, 2020

VIDEO ZÁZNAM NALEZNETE ZDE.

ONLINE KATALOG NALEZNETE ZDE

OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK: 75 % FINALISTEK VEDE RODINNÝ BYZNYS

 

Praha, 8. prosince 2020 – Známe vítězky 13. ročníku OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK 2020. Podmínky soutěže letos splňovalo 32 598 kandidátek. Z nich bylo na základě ratingu nominováno 1411 semifinalistek s nejlepšími ekonomickými výsledky a do finále se pak dostalo 56 podnikatelek. Jejich obrat v roce 2019 dosáhl 2,2 miliardy Kč a zaměstnávaly zhruba 900 lidí. Tři čtvrtiny společností vlastněných letošními finalistkami jsou rodinnými firmami.

Tradičně si úspěšné podnikatelky rozdělily ceny v kategoriích podle velikosti jejich firmy. Rozdána byla také čtyři zvláštní ocenění pod patronací generálního a hlavních partnerů projektu. Záštitu letošnímu ročníku udělilo stejně jako loni Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky. Letošní patronkou celého ročníku byla Kateřina Šrámková, majitelka a jednatelka zámeckého resortu Zámek Loučeň: „Když jsem se na začátku letošního roku stala patronkou projektu Ocenění Českých Podnikatelek, nikdo z nás netušil, jak netypický rok přijde. De facto není žádná firma, které by se současná situace nedotkla, a to ten rok ještě zdaleka neskončil. Myslím si, že dnes, ještě více než jindy, je potřeba ocenit ženy, které stojí v čele svých firem, a jako kapitánky vedou svoje pomyslné lodě v bouři, kterou nikdo nečekal, a neměl možnost se na ni připravit. Tato bouře se vymyká všemu, co jsme za posledních 30 let v české ekonomice zažily a víme, že to v té bouři musíme ustát. Po každé bouři vyjde slunce, ať je jakkoli dlouhá a silná. Vyhlášení vítězek je tak symbolickou podporou v této nelehké době.“

Projekt OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK již 13 let představuje a vyzdvihuje příběhy úspěšných podnikatelek, které se v určité fázi svého života rozhodly postavit se na vlastní nohy a rozjet svůj byznys. Pro některé bylo tím impulsem narození dítěte, ztráta zaměstnání, nebo touha převzít odpovědnost za svou budoucnost a rozvíjet projekty, které jsou jim blízké. „Rok 2020 bude pro všechny podnikatele a podnikatelky rokem, který zkomplikoval jejich aktivity. Žen-podnikatelek se to týká snad dvojnásob. Řada z nás se totiž musela nejen věnovat rozvoji svého byznysu, ale také zajistit ještě ve větší míře péči o své rodiny a vzdělávání dětí. Navíc, protože jsou i významnými zaměstnavatelkami, se musely postarat i o lidi, kterým dávají práci. Jsem velmi ráda, že díky OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK se všem těmto úspěšným ženám dostává uznání a ocenění jejich práce, které si bezesporu zaslouží,“ říká zakladatelka projektu Ocenění Českých Podnikatelek Helena Kohoutová.

Také letos převzalo nad projektem OCENĚNÍ ČESKÝ PODNIKATELEK záštitu Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky. „Rok 2020 představuje těžkou zkoušku pro všechny, a pro podnikatelky to platí o to více, protože práci musely skloubit s péči a vzděláváním dětí, které zůstaly doma. Za to si zasluhují respekt a uznání,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodává: „Na MPO jsme tak mimo jiné připravili ošetřovné pro OSVČ, podnikatelky mohou ale využít i například programu COVID - Nájemné či COVID - Kultura. Kromě tohoto pokračujeme také ve snaze odbourat nadbytečnou byrokracii a postupně plníme opatření ze Živnostenského balíčku.“

Odborný garant soutěže, kterým je společnost CRIF – Czech Credit Bureau, na základě splnění podmínek soutěže vybral 32 598 kandidátek na zisk ocenění. Z nich bylo na základě ratingu nominováno 1411 semifinalistek s nejlepšími ekonomickými výsledky. Do finále se pak dostalo 56 podnikatelek. „Z našich aktuálních statistik vyplývá, že největší část finalistek podniká v Praze, v Jihomoravském a Středočeském kraji a má do 10 zaměstnanců. Velmi zajímavé je, že až 53 % finalistek provozuje své firmy méně než 15 let a jen 15 % z nich pak více než 26 let. Z toho je patrné, že už i ženy, které nemají dlouhodobé podnikatelské zkušenosti, dokážou dosáhnout v této prestižní soutěži velmi dobrých výsledků. V dnešní době, kdy se s ohledem na pandemii značně mění ekonomické prostředí téměř ve všech oborech podnikání, bude velmi důležité, jak rychle se podnikatelky dokážou měnícím se podmínkám přizpůsobit. Jak jsem měl možnost se s některými finalistkami seznámit, nemám o jejich podnikatelských schopnostech žádné pochybnosti,“ sdělil Pavel Finger, místopředseda představenstva společnosti CRIF – Czech Credit Bureau, a.s.

Generálním partnerem 13. ročníku Ocenění Českých Podnikatelek je ČSOB. Hlavními partnery se staly společnosti Microsoft, DAQUAS, Generali Česká pojišťovna a Vodafone. „Covid-19 spustil mimořádnou vlnu digitalizace po celém světě a zásadně změnil způsob, kterým pracujeme. Všichni mnohem více používáme online nástroje. Vodafone nedávno spustil nejrychlejší gigabitové širokopásmové připojení a počet nových aktivací překonal naše očekávání. Velký zájem o rychlý internet vidíme jak u nových zákazníků, tak u stávajících, kterým navyšujeme rychlost. Internet je v této době zásadním nástrojem k tomu, abychom všichni mohli zůstat ve spojení,“ říká Viktoria Korabelniková, obchodní ředitelka Vodafonu pro oblast internetu věcí v Česku.

Auditorem letošního ročníku OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK je společnost Esop.

 

Vítězky 13. ročníku projektu:

MALÁ FIRMA

  1. AVIAN - M.Z. s.r.o., Petra Lauberová
  2. EKO-MIL s.r.o., Marie Stránská
  3. Nová škola - DUHA s.r.o., Zita Janáčková

 

STŘEDNÍ FIRMA

  1. PFERDIMEX s.r.o., Martina Burešová
  2. MEDIROL s.r.o., Diana Rysková
  3. PETSATUR s.r.o., Dana Javoříková

 

VELKÁ FIRMA

  1. AWEC Aluminium Products s.r.o., Kateřina Beránková
  2. AC-T servis, spol. s r.o., Jana Erbová
  3. Advantage Consulting, s.r.o., Olga Hyklová

 

CENA ČSOB – VÝJIMEČNÁ PODNIKATELKA

ETIFLEX, s.r.o., Lucie Hotařová

„Nedílnou součástí každého produktu je obal či etiketa, a ne nadarmo se říká, že obal prodává. Na příběhu Lucie Hotařové a společnosti ETIFLEX je krásné skloubení rodinné tradice se schopností inovovat a prosazovat moderní trendy, a tím pomáhat uspět zákazníkům, a to i z řad drobnějších firem a podnikatelů. Velmi oceňuji, že firma ETIFLEX pomáhá např. malým moravským vinařům nejen s výrobou etiket, ale také s vymýšlením jejich propagace, čímž výrazně přispívá k jejich obchodním úspěchům,“ říká Petr Manda, ředitel Firemního bankovnictví ČSOB.

 

CENA ZA VÝJIMEČNÝ RŮST FIRMY  - pod patronací TC Business School

TREVILE s.r.o., Veronika Cipínová

Veronika Cipínová stojí v čele rodinné stavební firmy TREVILE, která vznikla v roce 2012. Specializuje se na zemní, výkopové a demoliční práce. Při realizaci zakázek spolupracuje s velkými stavebními firmami a podílí se na řadě významných projektů. „TC Business School se snaží vést všechny lidi k tomu, aby jejich práce pro ně měla smysl a dávala jim tak dobrý důvod být na sebe hrdí. V našem programu MBA se snažíme rozvíjet managementy malých a středních firem. Víme, že podmínkou úspěchu je zůstat pevně nohama v realitě a soustředit se na takové rozvojové kroky, které co nejvíce povzbudí motivaci jak pracovníků, tak managerů tím, že prostě dávají smysl. Pravdou totiž je, že firmy, které se vzdělávají a posouvají vpřed, mají větší předpoklad dosažení úspěchu,“ prozrazuje důvod, proč se patronem této kategorie stala společnost TC Business School, její jednatelka Sláva Kubátová

 

CENA ZA DIGITÁLNÍ TRANSFORMACI – pod patronací Microsoft & DAQUAS

Základní škola s rozšířenou výukou jazyků Magic Hill s.r.o., Martina Olivová

„Martina ve svém okolí nemohla najít instituci, které by ráda svěřila své vlastní dítě. Vědomí, že školám necháváme ratolesti, aby na ně působily ve věku i v denní době, kdy jsou nejvíce vnímavé, ji přivedlo k jasné představě, jak by takové působení mělo vypadat – a protože je žena činu, tak i k její realizaci. A pak už „jen“ – jako ostatně všechny úspěšné soutěžící – dokázala, že dosažení cíle není otázkou štěstí, konexí a peněz, ale otázkou priorit. Vždycky je potřeba obětovat něco, co chceme, něčemu, co chceme ještě víc! Ona chtěla školu, která bude inspirací pro děti, pro rodiče i pro ostatní. A to se jí vážně daří,“ vysvětluje volbu vítězky tohoto ocenění Darina Vodrážková, Strategy Lead DAQUAS. O tom, jak vítězka Martina Olivová zvládla digitalizaci a modernizaci výuky v době distanční výuky, hovoří Jakub Mádle, Partner Business & Development Lead ve společnosti Microsoft: Distanční výuka je velké téma v poslední době. Na příběhu a podnikání paní Martiny Olivové mě zaujala koncepčnost a příprava, kterou věnovala tomuto tématu. Během léta vyzkoušela několik platforem a možností vzdálené komunikace. Nakonec se v Magic Hill rozhodli pro Teams s rozšířenými možnostmi, jako je např. Whiteboard (virtuální tabule), kde mohou děti trénovat psaní. Zaujalo mě i to, že přizpůsobili výuku pro vzdálené vyučování – forma, obsah, délka výuky atd. Proto paní Olivová a Magic Hill je příkladem úspěšně zvládnuté digitalizace a modernizace výuky a může být vzorem pro ostatní ředitele a školy v ČR.“

 

CENA ZA INOVATIVNÍ ŘEŠENÍ – pod patronací Generali České pojišťovny

ECOAR spol. s r.o., Anna Gališinová

„Letošní vítězka nás zaujala hledáním nových možností v této těžké době a podporou firem zasažených covidem. Podobně jako u nás v pojišťovně hledáme nová inovativní řešení - distanční sjednávání, distanční školení, řešení pojistných událostí, tak i firma ECOAR si s touto situací výborně poradila a práce jim spíš přibývá, než ubývá. Určitě to na to má i vliv velmi pozitivní přístup paní Gališinové,“ říká Šárka Dolanská, Krajská ředitelka Praha II, ČP Distribuce a.s., dceřiné společnosti Generali Česká pojišťovna.

 

Další partneři 13. ročníku Ocenění Českých Podnikatelek – OCP jsou:

Advanced Medical Solutions s.r.o.
Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR
Auto Průhonice a.s.
Česká mincovna, a.s.
Esthé-Klinika estetické medicíny, a.s.
FertiCare SE
Fit, zdraví, výživa ® & Dandelion
Hotel Studánka
Hospodářská komora Praha 1
Hospodářská komora Hl.m. Praha
Inca Collagen s.r.o.
KLIMSZ s.r.o.
KSENA s.r.o.
Lifefood Czech Republic s.r.o.
MEDIAREX COMMUNICATIONS, s.r.o.
Neuraxpharm Bohemia s.r.o./Farmax
Ogilvy, s.r.o.
Palatinum s.r.o.
PHOTODIENST BRNO, spol. s r.o.
PRESENTIGO s.r.o.
RUTEX CZ, s.r.o.
Vinařství Maláník - Osička s.r.o.
Zámek Loučeň a.s.

 

Více informací o projektu naleznete na www.oceneniceskychpodnikatelek.cz

Pro další informace v České republice můžete kontaktovat:
Agentura Helas, s.r.o.,
Veronika Krnáčová
Projekt Manager
tel: 220 570 708, email: veronika.krnacova@helas.org